Leende Yoga och Leende meditationTwistterapi
Introduktion till Su Jok Kurser i Su Jok Su Jok-terapeuter Läs mer om Su Jok-akupunktur Su Jok-produkter, litteratur med mera Kontakta oss, prenumerera på nyhetsbrev

Certifierade Su Jok Akupunktörer

Följande personer har ett internationellt certifikat i Su Jok akupunktur.

Pia Gelin
08-657 94 17
Luxgatan 1-3, 112 62 STOCKHOLM
pia.gelin@glocalnet.se

Kerim Chatty
0707-71 51 23
Verkstadsgatan 3, 117 36 STOCKHOLM
kerimchatty3@hotmail.com

Xandra Tünde Gyllenlid
08-650 66 20
J&P Care KB CareClinic IM, Gullmarsvägen 77, nb, 120 39 ÅRSTA
vard@jp-care.com

Bo Engborg
08-559 24 170, 0708-18 24 57
Bagarmossens Friskvård, Bergsrådsvägen 67, 128 42 BAGARMOSSEN
bo@sujok.nu
www.bagarmossensfriskvard.se

Julia Engborg
0730-94 93 00
Bagarmossens Friskvård, Bergsrådsvägen 67, 128 42 BAGARMOSSEN
julia_engborg@yahoo.se
www.bagarmossensfriskvard.se

Ulrich G Arnold
0733-86 79 55
Svartågatan 45, 128 45 BAGARMOSSEN
u.g.arnold@hotmail.com

Johnny Andersson
08-36 24 46
Rösvägen 7, 163 44 SPÅNGA
johnnyan@telia.com

Soon Choi Nilsson
08-663 52 43
Klassisk Muskelmassage & Su Jok, Erik Dahlbergsgatan 29, nb, 172 70 SUNDBYBERG

Gun Åhman
0290-315 11, 0706-80 13 89
Glahman, Brobyvägen 75, 812 90 STORVIK
glahman@telia.com

Anette Lundgren
0705-12 48 79
Kropp och Sinne AB, Hemvägen 51, 1tr, 831 61 ÖSTERSUND
anette@kropposinne.se
www.kropposinne.se

Jimmy Davidsson
0703-44 20 76
Kropp och Sinne, Hemvägen 51, 1tr, 831 61 ÖSTERSUND
jimmy@kropposinne.se
www.kropposinne.se

Eva Scott
+358-18 54 034
Levanda, Notberg 7, FIN-221 60 MARIEHAMN
levanda@aland.net

Övriga Su Jok-terapeuter

Följande personer har certifikat från minst sex steg i Su Jok.

Alexander Bagdi
073-533 44 93
Massagen, Drottninggatan 88, 111 36 STOCKHOLM
alexander@massagen.se
www.massagen.se

Ulrika Landin
073-551 51 57
Sarvanga, Hantverkargatan 72, 112 31 STOCKHOLM
info@sarvanga.se
www.sarvanga.se

Kerstin Lenné
0704-24 28 69
Hälsohörnan, Alströmergatan 18, 112 47 STOCKHOLM
kerstin@halsohornan.se
www.halsohornan.se

Karin Fredriksson
08-6446125, 073-7749787
Hälsosamt Liv, Maria Skolgata 46, 118 53 STOCKHOLM
karin@halsosamtliv.se
www.halsosamtliv.se

Marianne Johansson
08-708 70 77, 0707-73 43 03
Logos Friskvård, Svärdlångsvägen 44, 120 60 ÅRSTA
logos_friskvard@hotmail.com
www.logos-friskvard.se

Gunnel Cernerud
08-711 01 55, 0739-79 47 75
NaturMedicinska Föreningen, Ängsnäsvägen 4, 141 46 HUDDINGE
gunnelcernerud@hotmail.com

Klara Pihlajamäki
08-740 49 77
Lammholmsbacken 217, 2 tr, 143 47 VÅRBY
fhu678x@tnintet.se

Ludmila Folmer
08-87 33 49
Vällingbyvägen 212, 162 61 VÄLLINGBY

Johnny Andersson
08-36 24 46, 0701-51 06 53
Rösvägen 7, 163 44 SPÅNGA
johnnyan@telia.com

Kerstin Ribers
0705-67 67 44
Badhusgatan 11, 185 32 VAXHOLM
kerstin.ribers@spray.se

Catarina Liljefelt
0704-42 49 53
Saturnus Friskvård, Dalgatan 6, 195 47 MÄRSTA
catarina@saturnusfriskvard.se
www.saturnusfriskvard.se

Ann Öberg
0708-31 12 52
Synonym AB, Kamrergatan 19, 211 56 MALMÖ
ann.oberg@telia.com

Birgit Schelin
046-14 61 04 (säkrast 8.00 - 8.45, 0707-39 07 53
Intuitiv Massage, Skarpskyttevägen 7, 226 42 LUND

Ann Öberg
0708-31 12 52
Synonym AB, Solviksvägen 22, 231 32 TRELLEBORG
ann.oberg@telia.com

Gunilla Persson
0705-21 98 09
Brunnsliderna 19, 430 63 HINDÅS
gunillapersson59@hotmail.com

Liza Gustavsson
036-417 56, 0707-22 68 17
Plushälsa, Lundsgatan 42, 566 33 HABO
lzgson@gmail.com

Christine Lantz
0155-26 08 88, 0705-81 85 41
Hästkraft, Revingeholm, 610 60 TYSTBERGA

Ingegerd Janson
054-86 10 04, 0731-80 85 33
Sollaren 214, 655 94 KARLSTAD

Alexander Bagdi
073-533 44 93
Massagen, Västra Långgatan 1, 693 33 DEGERFORS
alexander@massagen.se
www.massagen.se

Ilona Nyland
023-596 27, 0706-87 05 99
Jonsbacken 7, 790 22 SÅGMYRA
nyland@wgst.se
hem.passagen.se/altmedicin

Caroline Hallberg
0294-105 20, 0705-57 90 32
Ringblommans Hälsa, Valnäsvägen 5, 810 65 SKÄRPLINGE
oc.hallberg@swipnet.se

Flemming Schröter
+45 70 20 00 86
Klinik Alternativa Greve, Nybygade 14, DK-4793 BOGÖ BY
info@alternativa.dk

Hamid Monavari
+47 67 07 08 09, +47 934 99 600
Slattum Fysioterapi & Akupunktur, Slattum Terr 2, N-1480 SLATTUM
hamid.monavari@getmail.no

Jackie Storm
+44-0786 8890 388
British Su Jok Academy, Widcombe Holistic Therapy Rooms, 11 Rossiter Road, UK-BA2 4JP BATH
info@jacquelinestorm.co.uk
www.suJok.co.uk